فروش سیم و کابل

فروش سیم و کابل انواع برندها، کیفیت کالا، اصالت کالا، رضایت مشتری، جهت استعلام قیمت و سفارش کالا تماس حاصل نمایید. 

   تماس:02133988516

کابل نسوز(سیلیکونی)

مهار آتش و خسارات ناشی از آن یکی از مهمترین موارد ایمنی می باشد كه در اين راستا اختراعات و اكتشافات متعددی انجام پذيرفته است. توليد كابل نسوز يا كابل ضد حريق يا كابل سيليكونی یکی از مهمترین آن می باشد. كابل نسوز در صنايع سنگين، تأسيسات صنعتی، فرودگاه ها، متروها، ایستگاه های قطار، ساختمان های بلند و سيستم هاي اعلام حريق كاربرد فراوانی دارند.
كابل نسوز يا سيليكون كابل، همانطور كه از نامش پيداست، از سيليسيم با نام علمی Si توليد می گردد، سيليسيم عنصری است شيميايي كه در برابر دما و رطوبت مقاومت بالايی دارد. به همين دليل، ماده اصلی تشكيل دهنده كابل های نسوز می باشد.

از ویژگی های کابل نسوز قدرت تحمل تغییرات دما در شرایط معمولی از ۵۰- تا ۲۰۰+ درجه سانتیگراد و در شرایط خاص از ۵۰- تا ۳۰۰+، مقاومت در مقابل شرایط جوی مرطوب و خشک، اشعه ماورا بنفش، مادون قرمز، گاما و تاثیر ناپذیری از اوزون، عاری بودن از مواد هالوژن (گازهای اسیدی) و کم دود، مقاوم در برابر روغن های با وزن مولکولی بالا، چربی های گیاهی و حیوانی، الکلها، انواع پلاستیسایزرها، اسیدهای رقیق، محلولهای نمکی، مواد اکسید کننده، تست انتشار شعله مطابق با استاندارد IEC 60332-1، قابلیت انعطاف و شکل گیری در مقاطع گوناگون و پایداری مکانیکی بالا، طول عمر بسیار زیاد در مقایسه با لاستیک ها و از همه مهمتر اقتصادی بودن، عدم پشتیبانی سیلیکون از رشد قارچ و باکتری و ایده آل برای استفاده در صنایع مواد غذایی و پزشکی را می توان برشمرد، شاید بتوان گفت تنها عیب این ماده عدم بازیافت آن بوده که می تواند در محیط زیست تاثیرات منفی بر جای بگذارد.
کابل سیلیکونی و صنایع محصولات سیلیکونی در صنایع مختلف از جمله در راه آهن، مترو، صنایع نظامی، صنایع پزشکی، صنایع الکترونیک، صنایع خانگی، سیستم های اعلام حریق، صنایع هواپیمایی، خطوط تولید سیستم های گرمایی، صنایع بخاری سازی و المنت های برقی و صنعتی و خانگی… کاربرد دارد.

ضروت استفاده از کابل سیلیکونی یا کابل اعلام حریق در سیستمهای اعلام حریق کاملا" محرض و مشخص می باشد تا بتوان بوسیله این سیستم های ضروری برای تشخیص و اعلام خطر به مردم به وسیله ابزارهای صوتی و تصویری در زمانی که دود، حریق، گاز منوکسید کربن و سایر شرایط اورژانسی دیگر وجود دارد مورد استفاده قرار بگیرند و تا جای ممکن خطرات ناشی از آتش سوزی را با استفاده از کابل های نسوز به حداقل برسانیم.
با توجه به ماهیت سیستم های هشدار ارتباطی، کلیه سنسورها می بایست از نوع نسوز سیلیکونی که دارای خاصیت کم دود و هالوژن فری می باشند  استفاده گردند تا تحمل دمای بالا ۲۰۰ درجه در زمان آتش سوزی و عدم قطع ارتباط الکتریکی با مرکز و المانهای دیگر و عدم ایجاد دود و گاز سمی هالوژن برای ساکنین ساختمان ها را فراهم آورد.

انواع تولیدات کابل سیلیکونی شامل انواع کابل نسوز، انواع کابلهای ابزار دقیق ،کابلهای کنترل شلیدار و زره دارو  کابل وایر جرقه زن High Voltage و کابلهای جرقه زن بوبینی High Technology می باشد.

خواص کاربرد سیلیکون ها در کابل های سیلیکونی به طور کلی عبارت است از چسبندگی بسیار خوب می باشد، سیلیکون ها بهترین رهاساز قالبی هستنذ و روغن سیلیکون به عنوان رهاساز قالب به کار می رود. مقاومت سیلیکون ها در برابر شرایط جوی بسیار خوب است و نور فرابنفش، ازن، آب و ... حتی برای مدت 10 سال هم روی آن ها بی اثر است.

از مزیت استفاده ازکابل نسوز سیلیکونی مقاومت در برابر شدت جریان حاصل از ولتاژ بالای جریان الکتریسیته، تحمل دما 60- تا 250+ درجه سانتی گراد، انعطاف پذیری و شکل گیری بالا در مقاطع گوناگون با حفظ پایداری جریان الکتریسیته، مقاومت در برابر شرایط جوی نظیر رطوبت بالا و محیط های خشک و کویری، مقاومت در برابر اشعه مادون قرمز و ماورای بنفش، گاما و تاثیر ناپذیری از ازون، عاری بودن از گازهای اسیدی، کم دود بودن، عدم رشد قارچ و باکتری در ماده سیلیکونی و مناسب برای استفاده در صنایع پزشکی و غذایی، مقاومت در برابر برودت هوا، مقاوم در برابر روغن ها با وزن مولکولی بالا مانند چربی، محلول نمکی یا مواد اسید کننده یا اسیدهای رقیق و المل ها، کم اشتعال بودن کابل سیلیکونی که تست انتشار شعله منطبق با استاندارد را دارا می باشد را میتوان  برشمرد.

از موارد استفاده کابل نسوز سیلیکونی می توان به استفاده در سیستم های اعلام حریق و آتش سوزی، واگن سازی و راه آهن، مترو، صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، صنایع نظامی، صنایع هواپیماییف دکل های نفتی، صنایع کشتی سازی، صنایع غذایی، صنایع پزشکی، صنایع الکترونیک، ساختمانها و ادارات، صنایع ساخت لوازم خانگی، کارخانه و تولیدی ها، مراکز دانشگاهی، مدارس، هتل ها، و تمام تولیداتی که محصول آنها از گرمای بالایی در تولید برخوردارند و مکانهای حساس به گرما می توان نام برد.

شرکت های عرضه کننده انواع کابل نسوز یا کابل سیلیکونی از برندهای معتبری است که در صنعت سیم و کابل با رعایت کیفیت و تضمین کالا دارای طرفداران بسیاری هستند که برخی از این شرکت ها شامل صنایع سیم و کابل افق البرز، البرز الکتریک نور، بافه سيم گلستان، تولیدی خدماتی بازرگانی رسا خطوط شهرکرد، تولیدی سیم و کابل آمل، تولیدی صنعتی سیم و کابل مغان، تولیدی هادی برق، تهران سيمين فر، رسانا كابل، زر كابل كرمان، زرسيم، سیم و کابل ستاره یزد، سیم و کابل فروزان یزد، سیمکو، سيستم كوثر سپاهان (اختر)، سيم باف، سيم و كابل تبريز (سيمكات)، سيم و كابل شيركوه، سيم و كابل كوثر ممتاز خراسان، سيم و كابل مخابراتي و قدرت خراسان، سيم و كابل مشهد، سيم و كابل مغان، سيم و كابل يزد،سيما قدس، سيميا، شهاب جم، صنایع سیم و کابل شایان سیمکان، صنایع سیم و کابل کوثر ممتاز خراسان، صنایع کابل کرمان، صنايع سيم و كابل همدان، صنايع كابل كرمان، صنايع كابل كمان، صنايع نيرو كابل، صنعتي الكتريك خراسان، کابل سازی البرز ابهر، كابل افشان اردستان، كابل افشان ايران، كابل البرز، كابل و هادي كاج، كارخانجات كابلسازي ايران، كيان كابل يزد، مجتمع تولیدی کابل‌های مخابراتی آمل، ولتا كابل كرمان، هدايت الكتريك می باشند که محصولات این شرکت ها در سایت سیم و کابل به شما مشتریان گرامی معرفی می گردند.

با مراجعه به هر کدام از شاخه های محصولات موجود در سایت سیم و کابل می توانید اطلاعات و مشخصات فنی محصول مورد نظر همچون برند، سایز و غیره را مشاهده و با مقایسه این محصولات در کنار هم، میتوانید محصول مورد نیازتان را بهتر انتخاب کنید و تهیه نمایید.